назад до новин
У Харкові підписали меморандум щодо розвитку інклюзивної освіти (відео) 04.06.19

Договір передбачає покращення технічної бази навчальних установ. 

Однією з перших в Україні почала запроваджувати інклюзивну освіту середня школа номер №8 у Хмельницькому. Ще в 2003 там з’явилися учні з особливими потребами, розповідає заступниця директора школи.

Валентина Маланчій, заступниця директора школи №8, м. Хмельницький
До школи прийшла дитина і не знали, як з нею працювати, як вчитись. На сьогоднішній день маємо вже 35 таких дітей. На наступний навчальний рак плануємо взяти ще сімох таких першокласничків, які будут мати особливі освітні потреби. Кількість людей збільшується. 

Дев’ять вишів зі всієї України об’єдналися з метою підтримки інклюзивної освіти. Серед них – Харківська гуманітарна педагогічна академія. Допомагають українським колегам фахівці зі Сполучених Штатів Америки.

 Іван Степанець, проректор з науково-педагогічної роботи ХГПА
Перш за все, ми готуємо фахівців з інклюзивної корекційної освіти. Ми вже давно ставили перед собою, перш за все, таке завдання. Знайти можливість вчитися, знаходити залучення кращого досвіду підготовки фахівців. 

Як розповідає викладач університету Міннесоти Брайан Ебері, в Америці інклюзивна освіта існує вже 35 років. За цей час її змінювали та модернізували. Але американські фахівці запевняють, потрібно ще багато часу, щоб довести інклюзивність до ідеалу.

 Брайан Ебері, викладач університету Міннесоти
Ми працюємо над цим вже багато років. І в нас було багато і позитивних моментів, багато буде й проблем. Але зараз вже дуже багато дітей проводить практично весь шкільний час у закладах звичайних закладах середньої освіти. Але в нас є над чим працювати. 

Розвитком інклюзивного навчання в Україні займається проект “Без кордонів”. Його представники презентували в Харкові свій посібник. Автори надають поради для кращого впровадження освіти такого типу.

Сергій Сидорів, виконавчий директор проекту “Без кордонів”
Проблема людей з інвалідністю, які не мали доступу до соціальної сфери, до освіти, – вона існувала завжди. Просто в Україні на це закривали очі. Україна користується, має дуже хороший шанс скористуватися досвідом інших країн. 

Фахівці запевняють: якщо дитина змалечку навчається в школі з інклюзією, це допоможе її подальшій соціалізації. Але впровадження такої освіти – це не тільки підтримка психологів та викладачів, а й правильне ставлення людей до цієї проблеми.