назад до новин
Театр “Шосте чуття” для студентів Івано-Франківського коледжу 13.10.21

Глядацькі враження…

Лідія Шаповалова: “У жовтні студенти ПОКк-4 курс та викладачі відвідали інклюзивну постановку «Хто росте в саду» в Івано-Франківському академічному обласному театрі ляльок імені Марійки Підгірянки. Вистава, яка дала нам море емоцій. Було переживання, страх, зацікавленість, довіра незнайомим людям, які допомагають знайти своє «шосте чуття». Завдяки виставі, ми змогли почути, посмакувати, понюхати та доторкнутися до самого сюжету. Мінімум слів, натомість актори використовували реквізит та підручне обладнання аби передати звуки лісу, голоси тварин або ж шум дощу. Адже незрячі люди реальний світ сприймають на рівні відчуттів. Це було дуже цікаво! Не бачачи очима, ви зможете відчути виставу своєю душею – Заплющ очі та поринь в квітучий сад. Дякуємо акторам та майстрам за неймовірні емоції, які переповнюють нас досі.”

***

Валя Мартинюк: “Це дійсно та вистава, яку неможливо описати – це потрібно просто відчути В кожного з нас були різні емоції, думки та переживання адже ми мали довіритися зовсім незнайомим людям,які допомогли знайти своє «шосте чуття». Це було нереально цікаво, адже, коли тобі закрили очі спеціальною маскою, ти не знаєш, що очікувати далі. Мені було цікаво, як це все відбувається, проте я переконала себе в тому, що не потрібно знімати маску, адже потім не буде тих емоцій та вражень. Звісно, якщо комусь стало незручно чи він/вона не почували себе безпечно, то можна було зняти маску, щоб переконатися, що все добре. У виставі було мінімум слів, але актори використовували реквізити та голоси, аби передати звуки лісу, вигуки тварин або ж шум дощу (і ще багато різного). Це було на стільки реалістично, що в уяві постійно вимальовувалися картинки. Це було дуже цікаво! Коли не бачиш очима, то зможеш відчути душею Адже незрячі люди саме так і сприймають цей світ. Тому, хто бажає спробувати щось нове для себе, рекомендую піти на цю виставу – ви багато над чим замислитесь. Вдячна акторам за ці незабутні враження, ви дійсно майстри своєї справи, та нашим викладачам за те, що дають можливість дізнаватися багато цікавого в сфері прекрасного та інклюзивного.”

***

Софія Телюк: “Це було прекрасно, адже завдяки команді “Шосте чуття” ми змогли поринути у такі звичайні, однак, непомітні дрібниці наших “звичайних днів”. А все тому, що нас попросили закрити очі маскою та просто насолоджуватися. Звісно, коли ми їх закрили, наші інші відчуття загострилися, завдяки чому ми змогли відчути у прямому розумінні цього слова, постановку. Смак, запах, звуки, дотик – нам в поміч! Це був незабутній досвід, адже такі вистави позволяють краще зрозуміти незрячих людей. Адже вони, на відміну від нас, не можуть зняти “маску”. Дякую акторам цього театру, адже ця постанова ожила завдяки ним, і хочеться, щоб цей проект жив далі, адже такі постанови краще за будь-які реклами покажуть, що відчувають незрячі люди.”

***

Юлія Дранчук:  “Хочу поділитись своїм шостим чуттям. Спочатку ми познайомились з акторами, які дуже приємні і які провели нам інструкцію, ми одягли на очі пов’язки і були проведені до залу Вистава була дуже цікава – про пори року і не тільки. Відчуття були різні, і страх, і холод, і тепло… До нас доторкалися, коли ми навіть не очікували, нас підводили до дерева зривати яблука, водили по штучному снігу і все це з закритими очима Спочатку я боялась довіряти людям, але після цієї вистави, я зрозуміла, що не всі люди погані і не всі бажають тобі зла.”

***

Sergiy Sydoriv: “«Beauty is bought by judgement of the eye» – Shakespeare once wrote, giving a chance to the students of Ivano-Frankivsk college to prove or disapprove it while experiencing this gift with hearing, smelling, feeling, tasting – trying to master the sixth sense. The play is worth visiting, though you will not see anything – your eyes will be covered – your soul will be exposed. It is an inclusive art.

Fruit of life, wisdom, death, belonging and constant return, seeking, finding, singing, binding… Layers of composition, intention, innuendo, thought provoking,… the cast is wonderful, the production is brilliant.. A must-see, if you excuse for the pun. Thank you for the opportunity, Tanusha Zakharova, Kateryna Lukianenko , the actors and the stage wizzards!”

Шосте чуття. Вистава театру відчуттів