назад до новин
Навчально-методичний посібник “Права людини, різноманітність, рівність: творимо  інклюзивне освітнє середовище  засобами англійської за професійним спрямуванням” 24.12.20

“Human rights, diversity, equality: developing inclusive learning environment –  a companion for law students and those who care about human rights / Права людини, різноманітність, рівність: творимо  інклюзивне освітнє середовище  засобами англійської за професійним спрямуванням”, автор Сергій Сидорів.

Посібник спрямований на оптимізацію вивчення дисципліни «Іноземна  мова за професійним спрямуванням (англійська)» під час очної, змішаної та дистанційної форми навчання. Структурно він містить автентичні тексти з правознавства, мас-медіа та посилання на цифрові ресурси англійською мовою. Тексти адаптовані автором відповідно до рівня B1-B2. Критерієм відбору є дотримання принципів рівності, доступності та справедливості, творення інклюзивного середовища в освіті й суспільстві: Універсальна декларація прав людини, Конвенція прав дитини, Інчхонська декларація «Освіта-2030», Стамбульська декларація, огляд законодавчої та правової бази захисту прав людей з інвалідністю, запобігання гендерному насильству, адвокація та самоадвокація, глобальна кооперація у сфері інклюзивної освіти, професійна спадщина  покійної судді Верховного Суду США Рут Бейдер Гінсбург, Омстедський план штату Міннесоти.

До кожного тексту укладений термінологічний контекстний словник з прикладами вживання в реченнях та розроблені вправи на формування практичних навичок.  Передбачені проєктні завдання на моделювання ситуацій з формування комунікативних іншомовних компетенцій з акцентом на теперішню та майбутню професійну і громадську діяльність студентів як майбутніх правників та педагогів. Тексти й завдання передбачають дослідження та творення алгоритмів формування інклюзивного освітнього простору в часи пандемії COVID-19.

Особливістю посібника є систематизація ресурсної бази курсів англійською та українською на правознавчу тематику на онлайн платформах EDX, Coursera, Futurelearn, Prometheus від провідних університетів світу Harvard, University of Padova, Princeton, Université catholique de Louvain, Yale та правозахисної організації Amnesty International.

Посібник – крок до творення ресурсної бази та  надання лінгвістичної підтримки студентам-правникам у галузі дотримання та захисту прав людини і громадянина тих, хто цього найбільше потребують: дітей, жінок, людей з особливими освітніми потребами та інвалідністю, представників дискримінованих меншин, біженців, переміщених осіб, жертв насильства. Він також буде корисним для педагогів закладів загальної середньої та вищої освіти, аспірантів, студентів та всіх учасників громадянського суспільства, хто вивчає англійську  мову.
https://joom.ag/shcC