назад до новин
Національний університет “Львівська політехніка” 23.05.19

У Львівській політехніці вже восьмий рік триває трансформація університетської інфраструктури у безбар’єрний навчальний простір та реалізовується інклюзивна освітня політика для задоволення широкого діапазону освітніх, інформаційних та соціальних потреб осіб із інвалідністю та хронічними захворюваннями. Нині цей напрям розвивається щораз активніше, розширюючи межі своєї діяльності. Інклюзивна освітня політика в університеті – цілеспрямована діяльність на міжнародному, національному, регіональному та локальному університетському рівнях, пов’язана з ухваленням відповідальних рішень – законів, постанов, наказів, процедур у галузі інклюзивної освіти. Розвиток системи інклюзивних освітніх послуг у нас здійснюють на основі регулярного оцінювання потреб, передусім осіб із інвалідністю, хронічними захворюваннями та іншими особливими освітніми потребами, зокрема й з потребами ветеранів війни, учасників бойових дій та членів їхніх родин. У цьому навчальному році у Політехніці на стаціонарній формі навчаються 225 студентів з інвалідністю, 2 студенти – учасники АТО, 508 студентів – дітей учасників АТО, 8 студентів – дітей загиблих учасників АТО, 153 студенти – внутрішньо-переміщені особи. В університеті працюють 227 працівників з інвалідністю, з них викладачів – 69 осіб.

Окрім цього, за проектом «Україна-Норвегія» від 2014 року діє програма «Перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні». За цей час перепідготовку у Львівській політехніці пройшли 300 військовослужбовців, зокрема учасники бойових дій, звільнені в запас та члени їхніх родин.

Від 2011 року Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб із особливими потребами (в центрі зацікавлення якого незрячі діти і молодь) реалізує права на вищу освіту осіб із інвалідністю та хронічними захворюваннями, провадить просвітницьку діяльність та впроваджує інноваційні методики і послуги в царині інклюзивної освіти.

Понад три роки, від грудня 2015 року, оцінювання потреб та впровадження інноваційних стратегій, технологій та досвіду в галузі соціальної інклюзії та інклюзивної освіти, з урахуванням наших реалій у нашому університеті здійснює Міжнародний центр професійного партнерства «Інтеграція» Інституту гуманітарних і соціальних наук. Уже понад рік, від 2017 року, в структурі цього центру діє підрозділ Служби доступності до можливостей навчання «Без обмежень». За цей час розроблено модель (дорожню карту) надання інклюзивних освітніх послуг у Львівській політехніці, що визначає порядок індивідуального супроводу осіб із інвалідністю та інших маломобільних груп в університеті.

З 2018 року Навчально-науковою лабораторією інноваційних педагогічних технологій кафедри педагогіки та соціального управління Навчально-наукового інституту права та психології спільно з Ресурсним центром освітніх інформаційних технологій для осіб із особливими потребами Львівської політехніки проводяться курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти України, зокрема, у сфері інклюзивного навчання.

Сформовано також Мережу партнерської взаємодії «Без обмежень», до складу якої входять знані українські та закордонні університети, а також інші партнерські організації, здебільшого на засадах укладених угод про співпрацю.

http://lp.edu.ua/news/2019/nacionalnyy-universytet-lvivska-politehnika-rozshyryuye-mozhlyvosti-dlya-rozvytku

Фото: https://drive.google.com/open?id=1cyJWyyxplvJabDVIygaKYH9req2HBVqM