назад до новин
Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради 23.05.19

Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної радиодин із найстаріших навчальних педагогічних закладів України, який 2020 року  відзначить 100-річний ювілей.

У зв’язку з реформуванням системи освіти, нині на державному рівні розглядається проблема підвищення стандартів дошкільної освіти. У цьому контексті є очевидною потреба в перегляді існуючих парадигм професійної підготовки педагогічних кадрів, які мусять відповідати найвищим світовим стандартам надання освітніх послуг і бути готовими до сучасних викликів професійного функціонування в глобалізованому суспільстві. Центральним фактором модернізації освіти, що визначає рівень підготовки фахівців у вищій школі, є орієнтація на врахування головних інтересів соціального розвитку.

Харківська гуманітарно-педагогічна академія є закладом комунальної форми власності, що підпорядковується Харківській обласній раді.

Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»
Харківської обласної ради в 2018-му році уклав договір про співпрацю з
американським університетом штату Міннесота з метою налагодження міжнародного співробітництва у сфері запровадження інклюзивної освіти. Також, ХГПА бере активну участь у всеукраїнських і міжнародних акціях, спрямованих на підвищення рівня доступу вразливих категорій населення до якісної освіти та займається підготовкою кваліфікованих педагогічних кадрів, готових працювати в інклюзивних дошкільних і шкільних освітніх установах. Зокрема, до навчального плану кафедри корекційної освіти та спеціальної психології введено навчальну дисципліну «Інклюзивна освіта»; студенти бакалаврату та магістратури готують доповіді та беруть участь у регіональних і всеукраїнських конференціях, присвячених питанням упровадження інклюзивної освіти в Україні.

Викладачі кафедри корекційної освіти та спеціальної психології пройшли наукові стажування та підвищили рівень своєї обізнаності з передовими тенденціями в галузі організації інклюзивної освіти. Так, Тельна О. А. у травні-червні 2017-го року вивчала досвід американських колег у штаті Міннесота за міжнародною програмою ADA AnniversaryFellowshipProgramonInclusiveEducation. Викладачі Ільченко О. В. і Тельна О. А. прослухали повний курс Літньої школи з універсального дизайну в навчанні, проведеною 30-31 серпня 2018 року в Києві за сприяння ПРО ООН в Україні. У рамках міжнародної співпраці з Університетом штату Міннесота ХГПА (на засадах партнерства) стала спів засновницею низки регіональних і всеукраїнських заходів, метою яких є поширення інформації про можливості інклюзивної освіти та способи її правильної організації. Так, упродовж 2017-2019 рр. було засновано Фейсбук-спільноту «Інклюзія без кордонів», (за участі Тельної О. А.), що нараховує понад 1200 учасників; проведено низку просвітницьких передач на Харківськомуобласному радіо (цикл «Відкритий доступ. Наука, освіта») за участю Тельної О.А.; організовано Міжнародну літню школу з інклюзивної освіти для психолого-педагогічних працівників «Інклюзія – кроки в майбутнє» (за участю Тельної О. А.); проведено науково-практичні семінари для педагогів інклюзивних навчальних закладів Хмельниччини (Тельна О. А.); для викладачів і студентів академії було проведено тренінги американських спеціалістів у сфері інклюзивної освіти та планується проведення українсько-американської науково-практичної конференції, в роботі якої візьмуть участь педагоги з різних регіонів України.За фінансової підтримки Посольства США в Україні ведеться системна робота щодо створення національної мережі ресурсної підтримки інклюзивної освіти на всіх рівнях, і ХГПА, будучи одним із партнерів проекту, бере активну участь у науково-педагогічній та інформаційно-просвітницькій діяльності за грантовою програмою