назад до новин
Івано-Франківський коледж 23.05.19

«Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»

Структурний підрозділ Прикарпатського національного університету розвиває теоретичні та практичні напрямки інклюзії з часу заснування. В складі студентського та науково-педагогічного колективу є особи з інвалідністю. Принцип універсального дизайну проявляється в модифікації інфраструктури для доступу студентів з особливими освітніми потребами та інвалідністю до приміщень, навчального обладнання та матеріалів. Застосовуються альтернативні засоби навчання та оцінювання знань студентів. Підтримуються ініціативи студентів, батьків та викладачів щодо впровадження нових підходів до навчально-дослідницької діяльності і дозвілля, які передбачають рівне залучення громади в освіту та суспільство.

Підготовка майбутніх вчителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти за спеціалізаціями англійська мова, логопедія має інклюзивну складову. Читаються навчальні дисципліни зі спеціальної педагогіки, проводяться тренінги, методичні семінари, конференції за участю міжнародних та вітчизняних експертів в галузі інклюзії та формування особистості, відбуваються академічні стажування та обміни досвідом викладачів і студентів в Україні та закордоном.

Студенти коледжу доповідають на конференціях та семінарах, поширюють ідеї інклюзії та надають ресурсну підтримку навчальним закладам та громадам за місцем проживання, створюють та презентують навчальні та просвітні посібники, презентації, відео на інклюзивну тематику.

Співпрацю з університетом Міннесоти та навчальними закладами, які пізніше заснували консорціум започаткувала координаторка програми ADA AnniversaryFellowshipPrograminInclusiveEducationВіра Великорода у 2017. За рік викладачами Івано-Франківського коледжу у співпраці з іншими структурними підрозділами Прикарпатського університету та партнерськими навчальними закладами України та США були зорганізовані та проведені наступні міжнародні заходи: науково-методичний семінар-тренінг «Освітня інклюзія в США та Україні: кроки разом» ( 27-31 жовтня 2017), Літня Школа Інклюзії 2018: кроки у майбутнє (25-28 червня 2018), Тиждень інклюзивної освіти «Без кордонів: розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти» (29 жовтня – 3 листопада 2018).

 

Презентація «Підтримка ефективних інклюзивних стратегій в Івано-Франківському коледжіДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»2017-2019 / SustainingEffectiveInclusiveEducationStrategiesinIvano-FranivskcollegePrecarpathian nationaluniversity:https://docs.google.com/presentation/d/1ph3o5vA5kVl6EHz5W9ziskWpxk4DftCuI72BvGAP5Cc/edit?usp=sharing